Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


COVID-19 Scenario and the Human Rights of Migrant Community
(COVID-19 Scenario and the Human Rights of Migrant Community )

Author : Ananda Majumdar    
Type :
Printing Year : 2021
Number : 23
Page : 68-76
    


Summary

BM Göçmen İşçiler Komitesi başkanı Can Ünver ve BM Göçmenlerin İnsan Hakları Özel Raportörü Felipe González Morales, "Başta temel sektörlerdekiler olmak üzere, küresel olarak göçmen işçilerin çalışma hakları güvence altına alınmalı ve sağlıklarını korumak için tedbirler alınmalıdır." dedi. Küresel yönetime yönelik 17 kılavuzda uzmanlar, deniz ve uluslararası sınırlarda sıkıntı çekenler için topraklarına erişim ve kurtarma operasyonları da dahil olmak üzere göçmenlerin haklarını korumaya çağırıyorlar. UNHCR gibi uluslararası bir organ, ülkeleri tüm göçmen işçilerin tüm sosyal hizmetlerin sağlanması da dahil olmak üzere ulusal bir COVID-19 önleme ve tepki planı kapsamında bütünleştirmeleri yönünde çağrıda bulunuyor. Makalenin amacı yurtdışındaki göçmen toplulukların (belgesiz, belgelenmiş işçiler, mülteciler ve azınlıklar) koşullarını tartışmaktır. Metodoloji bir belgesel analiz ile yapılmıştır. Makalenin sonucu, uluslararası işçilerin haklarını ve onların korunmasını yasal olarak bilmektir. Gazetenin özelliği, göçmen işçilerin onları belirsiz durumlardan nasıl koruduğudur.Keywords
Entegrasyon, İnsan Hakları Hukuku, Belgesiz İşçiler, Derogation Mekanizması, Uluslararası Hukuk ve Sözleşmeler, Cenevre Konseyi Grubu, BM İnsan Hakları.

Abstract

"The labour rights of migrant workers globally, especially of those in essential sectors, must be guaranteed and measures are taken to protect their health," said Can Ünver who chairs the UN Committee on Migrant Workers, and Felipe González Morales, the UN Special Rapporteur on the human rights of migrants." In 17 guidelines to global governance, experts urge to protect the rights of migrants including access to their territories and rescue operations for those who are distress at sea and the international borders. An international body such as UNHCR urges countries for the integration of all migrant workers under a national COVID-19 prevention and response plan including providing the facilities all social services. The objective of the paper is to discuss the conditions of migrant communities abroad (undocumented, documented workers, refugees, and minorities). The methodology has been done by a documentary analysis. The outcome of the paper is to know about the rights of international workers and their protection lawfully. The feature question of the paper is how do the migrant workers protect them from uncertain situations?Keywords
Integration, Human Rights Law, Undocumented Workers, Derogation Mechanism, International Law and Conventions, Geneva Group of Council, UN Human Rights.

Advanced Search


Announcements


    MART SAYISI 

    Değerli Bilim İnsanları Mart sayımız için çok değerli çalışmalarınızı 01 Mart tarihine kadar sistemimize yükleyebilirsiniz.

     Address :Göztepe Mah., Beykoz, Istanbul/TURKEY
Telephone :+90 537 579 28 78 (Turkey) Fax :+90 216 606 32 75
Email :journalssd@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri