Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


COVID-19 Scenario and the Human Rights of Migrant Community

BM Göçmen İşçiler Komitesi başkanı Can Ünver ve BM Göçmenlerin İnsan Hakları Özel Raportörü Felipe González Morales, "Başta temel sektörlerdekiler olmak üzere, küresel olarak göçmen işçilerin çalışma hakları güvence altına alınmalı ve sağlıklarını korumak için tedbirler alınmalıdır." dedi. Küresel yönetime yönelik 17 kılavuzda uzmanlar, deniz ve uluslararası sınırlarda sıkıntı çekenler için topraklarına erişim ve kurtarma operasyonları da dahil olmak üzere göçmenlerin haklarını korumaya çağırıyorlar. UNHCR gibi uluslararası bir organ, ülkeleri tüm göçmen işçilerin tüm sosyal hizmetlerin sağlanması da dahil olmak üzere ulusal bir COVID-19 önleme ve tepki planı kapsamında bütünleştirmeleri yönünde çağrıda bulunuyor. Makalenin amacı yurtdışındaki göçmen toplulukların (belgesiz, belgelenmiş işçiler, mülteciler ve azınlıklar) koşullarını tartışmaktır. Metodoloji bir belgesel analiz ile yapılmıştır. Makalenin sonucu, uluslararası işçilerin haklarını ve onların korunmasını yasal olarak bilmektir. Gazetenin özelliği, göçmen işçilerin onları belirsiz durumlardan nasıl koruduğudur.Keywords
Entegrasyon, İnsan Hakları Hukuku, Belgesiz İşçiler, Derogation Mekanizması, Uluslararası Hukuk ve Sözleşmeler, Cenevre Konseyi Grubu, BM İnsan Hakları.

References

Advanced Search


Announcements


    MART SAYISI 

    Değerli Bilim İnsanları Mart sayımız için çok değerli çalışmalarınızı 01 Mart tarihine kadar sistemimize yükleyebilirsiniz.

     Address :Göztepe Mah., Beykoz, Istanbul/TURKEY
Telephone :+90 537 579 28 78 (Turkey) Fax :+90 216 606 32 75
Email :journalssd@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri